Stockholms Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Junior-DM 18/19

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Junior-DM 18/19:


Namn

Klubb

Klass

Start
Alex Joki BK Amiki Pojkar Över 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Alex Joki BK Amiki Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Alvar Björnsson BK Runan Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Alvar Björnsson BK Runan Pojkar Under 135 Final Pojker under 135
Astrid Magnusson Stureby BK Flickor Under 135 Lördagen den 4 maj 16:00
Charlie Pettersén Sundbybergs IK Pojkar 135 - 170 Söndagen den 5 Maj 11,00
Chris Granström AIK Pojkar Över 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Daniel Jarbrant Sundbybergs IK Pojkar Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Daniel Jarbrant Sundbybergs IK Pojkar Under 135 Final Pojker under 135
Daniel Raymond-Persson Stureby BK Pojkar Under 135 Lördagen den 4 maj 16:00
Daniel Raymond-Persson Stureby BK Pojkar Under 135 Final Pojker under 135
Ebba Thelenius Stureby BK Flickor Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Ebba Thelenius Stureby BK Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Elias Sjögren Turebergs BwK Pojkar Över 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Elias Sjögren Turebergs BwK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Engla Cotera Nilsson Stureby BK Flickor 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Engla Cotera Nilsson Stureby BK Flickor 135 - 170 Final Flickor 135 - 170
Erik Evelönn Stureby BK Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Erik Evelönn Stureby BK Pojkar 135 - 170 Final Killar 135 - 170
Eskil Lind BK Runan Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Evelina Lai Stureby BK Flickor Under 135 Lördagen den 4 maj 16:00
Evelina Lai Stureby BK Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Fabian Carlsson Sundbybergs IK Pojkar Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Felix Möller BK Runan Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Felix Möller BK Runan Pojkar Under 135 Final Pojker under 135
Filip Wendel Stureby BK Pojkar 135 - 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Filip Wendel Stureby BK Pojkar 135 - 170 Final Killar 135 - 170
Fredrik Andersson Sundbybergs IK Pojkar Över 170 Lördagen den 4 Maj 19,00
Fredrik Andersson Sundbybergs IK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Isabell From Stureby BK Flickor 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Isabell From Stureby BK Flickor 135 - 170 Final Flickor 135 - 170
Jesper Wiklund Allmänna BK Pojkar 135 - 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Joel Laestander Sigma BK Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Kalle Andersson Turebergs BwK Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Kalle Andersson Turebergs BwK Pojkar 135 - 170 Final Killar 135 - 170
Kevin Melin AIK Pojkar Över 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Kevin Melin AIK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Kristoffer Sund AIK Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 Maj 19,00
Lea Raymond-Persson Stureby BK Flickor Under 135 Lördagen den 4 maj 16:00
Lea Raymond-Persson Stureby BK Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Liam Söderkvist Sigma BK Pojkar Över 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Liam Söderkvist Sigma BK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Linus Gellborn FOC Farsta Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 Maj 19,00
Linus Gellborn FOC Farsta Pojkar 135 - 170 Final Killar 135 - 170
Lisali From Stureby BK Flickor 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Lisali From Stureby BK Flickor 135 - 170 Final Flickor 135 - 170
Malin Berg AIK Flickor Över 170 Lördagen den 4 Maj 19,00
Malin Berg AIK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Manuel Layrisse Sundbybergs IK Pojkar Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Maria Lindius AIK Flickor Över 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Markus Hellström AIK Pojkar Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Markus Hellström AIK Pojkar Under 135 Final Pojker under 135
Mattias Jarbrant Sundbybergs IK Pojkar 135 - 170 Söndagen den 5 Maj 11,00
Melwin Blom BK Runan Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Mira Erlandsson AIK Flickor Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Mira Erlandsson AIK Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Mirinda Melin Sundbybergs IK Flickor Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Mirinda Melin Sundbybergs IK Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Nicklas Henriksson Haninge BK Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Nicole Layrisse Sundbybergs IK Flickor 135 - 170 Söndagen den 5 Maj 11,00
Nicole Layrisse Sundbybergs IK Flickor 135 - 170 Final Flickor 135 - 170
Oscar Sjögren Turebergs BwK Pojkar 135 - 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Oscar Sjögren Turebergs BwK Pojkar 135 - 170 Final Killar 135 - 170
Regina Siverling AIK Flickor Över 170 Fredagen den 3 Maj 19,00
Regina Siverling AIK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Robin Ljungqvist Turebergs BwK Pojkar Över 170 Lördagen den 4 maj 16:00
Robin Ljungqvist Turebergs BwK Final Över 170 Final över 170 Pojk/Flick
Ruby-Lee Suta Djurgårdens IF Bowlingförening Flickor Under 135 Fredagen den 3 Maj 19,00
Ruby-Lee Suta Djurgårdens IF Bowlingförening Flickor Under 135 Final Flickor under 135
Stefanie Layrisse Sundbybergs IK Flickor 135 - 170 Söndagen den 5 Maj 11,00
Stefanie Layrisse Sundbybergs IK Flickor 135 - 170 Final Flickor 135 - 170
Theodor Wase Djurgårdens IF Bowlingförening Pojkar Under 135 Fredagen den 3 Maj 19,00
Tobias Henriksson Haninge BK Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
William Dahlsten Sundbybergs IK Pojkar 135 - 170 Söndagen den 5 Maj 11,00
William Gruber BK Runan Pojkar Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Wilma Blom BK Runan Flickor Under 135 Lördagen den 4 Maj 19,00
Zebastian Söder AIK Pojkar Under 135 Söndagen den 5 Maj 11,00
Zebastian Söder AIK Pojkar Under 135 Final Pojker under 135